Apn Projekt- Junior

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
Igoor
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: Ne Feb 05, 2012 2:32 pm
Kraj: Maribor

Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Igoor »

Kot prvo Lep pozdrav, sem nov na forumu in bi vam rad predstavil svoj projekt :) Problem je samo, da se mi neda vsega še 1x pisat, tako da vam bom kar kopiral temo iz enega drugega foruma.

Ker seveda ne gre brez hlapov, sem si za projektno nalogo omislil eno APN-ko, čist tak... da bo malo bolj zanimivo:D Cilj je moped obnovit in čim bolj predelat, samo brez pretiravanja :twisted:

16.12.2011
Apn-ko sem dobil od kolega in že prvi dan je padla gor MF Cobra, M-belanca, 40l Meteor( tanki batni obročki) in zobniki 14/35, ker je v bistvu to vse skupaj nastalo iz zajebancije, me je takoj prvi vžig, prvi vtis in tisti zvok Cobre prepričal da bom moped uporabil kr za projektno :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Plani:

-Junior
-Cly malo "popravljen"
-Bing 18
-BT elektronski vžig
-peskanje+powdercoat
-Bt Feltne....
-M belanca

To je to za začetek, ostalo še pride... Trenutno se odločam glede barve, mogoče lahko kdo pomaga, kaka slika od kake lepe apn-ke bi prav prišla :)

19.12.2011
Heelooou ! danes se je nekaj delalo, rezultat je popravljen zadnji desni del, ki je bil prerjavet in zvit, ju3 se pa dalje dela druga stran pol pa počas na peskanje :) Tukaj je nekaj slik, work in progress : 8)

Moped se je prvo razstavil:
Slika

Deli so se zložili...
Slika

...Potem pa veselo na delo :)
Za začetek malo pobrušeno z rotacijsko krtačko
Slika

Zravnal, sklepal sem zadnji desni bok, ki je bil malo zvit in ukrviljen, na sliki se vidi razlika med desnim in levim bokom
Slika

Malo šmirglanja, malo brušenja...
Slika
Slika
Slika
Slika

Ko sem rjo v kompletu odstranil je sledilo brušenje z lamelko, da odstranim barvo in zgladim površino
Slika
Slika
Slika
Slika

Po dolgem času brušenja, sem še zadnji del pošmirglal, da sem fino obdelal robove, da se mi kasneje nebi luščila barva
Slika

Grobi FINISH :)
Slika

To bi bilo to za danes, ju3 pa dalje!

29.1.2012
Da nebo kdo mislil da se počiva :D

Okvir je v špric-kitu in služi kot poizkusni zajček za vse dele, ki jih nameščam in za razne krivine ki jih ustvarjam, da nebom potem ko dobim okvir iz barvanja, rezal pa brusil ko nebo nič pasalo :twisted:

Slika

Medtem ko se je delalo na okviru so se počasi začeli nabirat različni deli, samo ne vem kaj naj z njmi :D

Slika


-Bing 18, tekmovalni s trobento in boost dizo
-Junior cilinder + 42L kenig bat na en obroček
-Malossi selettra
...


Seveda je bilo treba ustvarit tudi ustnik za izpuh, ker je na MF cobri fi ustnika 27mm, fi izpušnega junior je 29,5mm fi cevi na cobri pa je 28mm, zato pa potrebujem ustnik na konus, katerega sem se lotil...

Slika

Primerjava mojega in original ustnika

Slika

Slika

Slika

Slika

Ker je treba ustnik postružit, da je pod pravim naklonom, sem malo improviziral, tisti ki dos stružijo bojo že vedli zakaj :P

Slika

Slika

Ustnik zavarjen

Slika

Začetek dela kolena za ferg

Slika

Slika

Še neki spy pic :lol:

Slika

Slika

Pa da se bomo še lahko varno ustavljali, Junior bobni :D

Slika


Trenutni setup:
-Junior 42L
-Bing 18
-mf cobra bt
-Malossi Selettra
-D6 gred
-Od specilanke glava
-Prenos 13/35
-5. razmišljam o 6. :roll:
-itd...



Plani za motor:
-Glavo znižat
-z cnc strojom si moram naredit podložek za cilinder da dvignem kanale
-zobnike pa gredi lajšat
-Kajla za menjalnik iz titana da mi jih nebo lomilo
-Pa vse ostalo še kaj bo čas prineso sproti


5.2.2012
Da nebo kdo mislil da se počiva, dodelal sem še vse zadnje malenkosti kar se tiče mašine, izpuh sem povaril, naredil sem koleno za fergazer itd.

Ustnik za ferg

Slika

Slika

Izdelava kolena

Slika

Povarjeno koleno & spolirano

Slika

Slika

Slika

Štel prirejen za koleno

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Začasn filter od specialke :)

Slika

Slika

Moped se je tudi prvič zagnal, občutki so super, moped tak hudo meša, res proti pričakovanjem :D Na videu se še očitno vidi da ni nastavljen, tak da nebo kdo mislo da je to to :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=LoFumgsu ... e=youtu.be

To bi blo to za 1x, zaj samo dele naberem še, gume, zajle, tesnila, sedež itd. pa začnemo barvat :)

Lp Igor
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Kar ne morem se nagledati takih zanimivih tem, z veliko slikami!
bravo odlično ti gre!
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a maatej »

se mi zelo dopade !

ampak tam ko si geštel zarad ferga rezov ga znotraj ojačej, ker tam se rado skrivi ;)
sicer je možnost da se krivi al pa karkol zelo mejhna, ampk jst bi useen mal ojačov znotrej..
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Lep projekt :D.A za barvo si se že kej odloču kakšna bo?Drugače pa pohvalno ;)
TOMOS
charadek
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: To Avg 23, 2011 11:10 am
Kraj: Paka

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a charadek »

tomosak napisal/-a:Kar ne morem se nagledati takih zanimivih tem, z veliko slikami!
bravo odlično ti gre!
x2
Lepo nareto! ;)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Pata »

zgleda zanimivo ampak grušt rezat ni bilo pametno... :) drgač pa še cobra + junior izp. timing oz kanal ne valja...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a denso26 »

mal bo treba še naštelat po moje, se mi zdi da tm kjer gas nabije da se ne zvrti tako kot se more, za juniorja in bat na en obroček bi se mogla zadeva mal bolj zavrtet...usaj tako se mi zdi ;) , drugače pa zanimiva stvarca 8-)
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Pozdravljen! Lepa tema in lepo pregledna, ampak nastanejo tezave, in sicer z kombinacijo izpuh-cilinder, in ta kombinacija nikakor ni dobra. Recimo cobra dela ja nekje 160° , tvoj cilinder pa ma kot izpuha 180° in ti bi ga se pa rad dvignil. Naredi si sam izpuh in potem bos komaj videl kaj dela moped, ampak spet z zamenjavo fergazerja, privosci mu recimo tam enega pwk-ja ko mas poslikano.



L.p!



Ales!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a macula »

1. Ne razumem kako so lahko Junior bobni, ker junior je imel felge na špice ne pa litk.??
2. Ne vem od kje ti to da je filter od specjalke, ker specjalke niso mele filtra, samo trobento, filter je od juniorja alipa od 15ke.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn Projekt- Junior

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:1. Ne razumem kako so lahko Junior bobni, ker junior je imel felge na špice ne pa litk.??
2. Ne vem od kje ti to da je filter od specjalke, ker specjalke niso mele filtra, samo trobento, filter je od juniorja alipa od 15ke.
Na Štajerskem koncu so 15-ke specialke.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori