Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomy »

Največjo imam 98, ker se kupil set 10-ih diz. Bom poskusil z 98, ampak mislim,da bi že lahk bla preveč, ker je z zmučkanim orginal izpuhom in kolenom bla še skor 82 prevelka.... tak da nevem bomo vidl....
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomy »

Danes sma z očetom izpuh dokončala. Torej varil se je skupaj po en del in vsak prehod je bil zbrušen z biaxom, da je pretok plinov čim manj oviran. Dušilec je narejen tako, da se ga da odšraufat. Zaenkrat odlično opravlja svojo vlogo. Ima podoben zvok kot lipnik :lol: . Manjka mi samo še tesnilo, ki ga nebom nikjer dobil. Verjetno bom kupil "papir" iz azbesta in jo sam naredil. V fergazerju je sedaj diza 88 in ga še, če nekaj časa laufa pod štangasom, pa da potem daš gas zaliva. V grobo sem ga nastavil v 10 minutah. No, ker je bila ura že 22.00 sem se samo pri luči od garaže do hiše fural, in moram rečt, da je rezultat fenomenalen. Mopedu se že sedaj trga :P Jutri bom pa bolj zgodaj vstal, da še poštimam do konca...

Slika
Slika
Slika

pa še video: http://www.youtube.com/watch?v=LW6Tgmg8XzI
Parkrat sem ga tak mal bol stisno... Ni še pa čist naštelan, ker še hoče mal zalivat... (snemano z mobitelom)

Pri izpuhu sem sa pa čisto mal pri krivini uštel, zato mi mal ven gleda, drugače pa bo kar vredu :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomosak »

tesnilo za auspuh lahko dobiš v ljubljani na strelišču ali pa v velo-tu v črnučah.
Za moped pa morm rečt ja, de se mu res kr "trga" :D zvok pa pa podobn kot kšna motorka 8-)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomy »

Ja, ko husqvarna 357 xp :lol:. Od česa pa bi pasalo tesnilo. BT ima 28mm? pa še razdalja med vijaki ni enaka, od apn-a pa je premala...
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a pomartin »

mo to je res najboljše če narediš sam tesnilo iz tele mase, ki se jo da kupit po drogerijah :D
lahko pa tudi iz bakra.

Drugače pa super tole :D

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

bencin pa tudi teče konstantno :D ( po šlaufeku )
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomy »

PiZdeK6_ napisal/-a:bencin pa tudi teče konstantno :D ( po šlaufeku )
hehe, ga trese fejst ja :D . Neki mi je ta filter za ebncin začek spušat. Ko gas zašpanam šprica iz njega, da je ceu fergazer pa mašina mokra....
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a koroman »

nimaš pa okusa za estetiko nobenega... moped previsok izpuh pa se po tleh vleče in tudi zgleda ful bogo. kar se mašine tiče pa nimam pripomb se super sliši!
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a pomartin »

mja.. stilsko je res mogoče še mal za dodelat, sam to se ponavad nardi ko mašina že laufa ko urca :D
bol star bol nor!
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Tomos apn6 SM monster energy by. ¤tomy¤

Odgovor Napisal/-a tomy »

koroman napisal/-a:nimaš pa okusa za estetiko nobenega... moped previsok izpuh pa se po tleh vleče in tudi zgleda ful bogo. kar se mašine tiče pa nimam pripomb se super sliši!
Zgleda zato tako, ker je švasan na oplaščene elktrode... Vari še niso bli na kolenu nič zbrušeni, to pride jutri ali v prihodnjih dneh. Glede višine je pa težko naredit dosti višje (če bi blo koleno malenkot drugačno bi se dalo...), zaradi dolžine, ker sem dal v program in je pač ta dolžina določena :) To je tak moja prva predelava izpuha, pri naslednji pa sem bom še bolj potrudo. Tudu v tega je blo kar nekaj dela vloženega.....
Odgovori