apn 6(derbi) naKed by zanski18

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

apn 6(derbi) naKed by zanski18

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Pozdravljeni!

Temo sem odprl z razlogom, da malo pokažem trenuten projekt, zame najboljši izmed vseh, ki sem se jih lotil. Naredil sem že veliko, in šele kasneje se spomnil, da lahko prikažem projekt tukaj.

Vedno je bila želja po supermotorju, vedno, supermotorji me tako fascinirajo. Zato sem se lotil projekta z naslovom Apn6(derbi) SuperMoto. V mislim sem si že predstavljal kako naj bi zgledalo in kaj bom naredil. Apn 6 (imate pod moj moped temo o njej) mi je bila osnova, vendar z derbi 50ccm supermoto deli (kot so vilice, felne, diski, nihajke, hidravlika,...).
Prvo se mi je rodila misel da bi nekako upasal apn6 mašino na derbi štel, vendar sem to idejo opustil.

Kaj je že narejeno?
~Upasane zadnje vilice(nihajke-derbi)
~mono feder (derbi)
~nosilec za monofeder (homemade)
~atx zadek
~Upasane sprednje vilice (derbi)
~felne (derbi)
~Zavorni cilinder nameščen
~mašina razstavljena,malo obnovljena in ščičena-čaka na montažo


Zdaj se je pa vse raztavilo in se pripravlja na peskanje in nato prašno barvanje, nato pa sledi sestava.

Glede tunninga pa je tako, negre se mi za hitrosti, zato nebom te mašine predelo, ker je v slabem stanju (gred, ojnica ma luft). Bom počakal na finance in kupil dobro ctx mašino ali pa celo am6.

Rabim pa eno pomoč. Pri prvi sliki nevem kako naj naredim stopalko za zadnjo bremzo, ima kdo kako sliko kako imate narejeno? pomoč HVALA


No da nebom samo govoril še slikce:
Priponke
rsz_img_20130331_115342.jpg
tako zgledajo nihajke
tako zgledajo nihajke
rsz_img_20130331_115238.jpg
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a Pata »

zanimiv projekt ampak ojačaj grušt okoli sedeža namreč tisti del ti bo armortizer gor zvival... tako da ti priporočam da ga ojačaš če ga nočeš imet v riti... :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Hvala. Nekako si že predstavljam, kako bi ojačal. Kako misliš, da bo najboljše ojačat? skica?
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a Pata »

zanski18 napisal/-a:Hvala. Nekako si že predstavljam, kako bi ojačal. Kako misliš, da bo najboljše ojačat? skica?
nekako poveži vertikalni del od nosilca mašine odspodi po diagonali na vodoravni del kjer je konec sedeža... :) Pa če znaš varit dobro še tam kjer je grušt skupaj varjen še enkrat....
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

se meni samo zdi al je amortizer pravokotno na štel ??..

jas bi spremenil to..bolše bi bilo da bi bil nekoliko poševno zaradi bolše amortizacije.. če pogledaš skuterje,apnke,ctx itd.. tudi 125 in težki motorji nimajo čisto pravokotno naštel pritrjeno..
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Pata napisal/-a:
zanski18 napisal/-a:Hvala. Nekako si že predstavljam, kako bi ojačal. Kako misliš, da bo najboljše ojačat? skica?
nekako poveži vertikalni del od nosilca mašine odspodi po diagonali na vodoravni del kjer je konec sedeža... :) Pa če znaš varit dobro še tam kjer je grušt skupaj varjen še enkrat....

Bom nekako sprobal.
zanek46 napisal/-a:se meni samo zdi al je amortizer pravokotno na štel ??..

jas bi spremenil to..bolše bi bilo da bi bil nekoliko poševno zaradi bolše amortizacije.. če pogledaš skuterje,apnke,ctx itd.. tudi 125 in težki motorji nimajo čisto pravokotno naštel pritrjeno..
Ja je skoraj pravokotno. Sem hotel narediti poševno, pa nikakor nebi ga mogel nagnit za več kot 20stopinj, razen če bi izdelal druge nihajke. Sicer sem pa že probal sedeti na njem in lahko rečem da bo za cesto čist ql, za hosto pa ne, ker se nekako "težko" obnaša.
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

kar se tiče pa mašine.. bi na tvojem mestu kupil am6 pa kakiga topa gor (top preformance) ..pa kako 21 frg... pa je to to :)

štel bi rahlo prevaril oz pregledal se vare.. ter pod sedežem ojačal z ploščico ter naredil dobre nosuilce mašine..

pa bi bil top :)
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Pride še vse. Morejo se pa malo finance ustalit, ker kopujem 125 zdaj, k mam birmo pa čez en let že lahk grem izpit delat:D

Zdaj se posvečam stylingu. Torej zanima me za tačko če ma kdo kake predloge.
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Danes sem spet nekaj delal in sicer se je rezalo, brusilo in varil. Bi danes še ojačal, a grem k babici na obisk :D

Moped je dobil novo ritko (blatnik):)
Priponke
rsz_img_20130401_161109.jpg
rsz_1img_20130401_161128.jpg
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Apn 6(derbi) SuperMoto

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tiste nosilce od original amortizerju stran odreži ;)
Odgovori