Razna vprašanja o tuningu

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Pich napisal/-a:Obstaja mnogo lažja pot. cilinder daš na utopno erozijo, kjer ti s klinasto elektrodo naredijo utor. v ta utor ustaviš kos aluminija, ki je identičen elektrodi in ga zavariš. seveda pa je potem potrebno stvar obdelati in na novo nanesti nikasil.
To sploh nisem vedel da je možno.
Kolko pa je drag tak proces? :P



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

Erodiranje je kar drago, ne vem točno koliko je ura. jaz imam na srečo nekaj dobrih prijateljev med orodjarji.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

on ima košček aluminija zašvasan na sredino kanala če se prav spomim.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
007
Mojster
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 12:50 am

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a 007 »

Škoda da niso to pri 80/90 tomos cyl naredili že v originalu. Še pri BT bi prišel zelo prav. Čeprav za tiste moči res ni bilo potrebe bi pa imeli mi danes toliko manj dela hehe : )
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Potem se pa vprašajte, kar vas ceneje pride... Tak nek tomosov cilinder predelat ter mu narediti deljen izpušni kanal, ali pa nek zračno ali vodno hlajen cilinder od skutera predelat ter spasat na mašino... Jas bi se za drugo varianto odločil... če pa ste pristaš experimentiranja ter unikatniga izdelovanja, potem pa kar... ;)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

_buco_ napisal/-a:Potem se pa vprašajte, kar vas ceneje pride... Tak nek tomosov cilinder predelat ter mu narediti deljen izpušni kanal, ali pa nek zračno ali vodno hlajen cilinder od skutera predelat ter spasat na mašino... Jas bi se za drugo varianto odločil... če pa ste pristaš experimentiranja ter unikatniga izdelovanja, potem pa kar... ;)
sej tut druga varjanta ni tko enostavna za nrdit :mrgreen: :lol:
:)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a Pich »

Lahko se izdela tudi izpušne booste. po mojem mnenju manj dela rezultat pa podoben.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a koroman »

ampak booste je pa ful zajebano naredit ker se z par milimetri prostora jebeš. za tomos cilindre je pomoje lažje en vlki kanal pa most na sredino. kar pa še zdaleč ni enostavno
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a PVL »

Pich napisal/-a:Obstaja mnogo lažja pot. cilinder daš na utopno erozijo, kjer ti s klinasto elektrodo naredijo utor. v ta utor ustaviš kos aluminija, ki je identičen elektrodi in ga zavariš. seveda pa je potem potrebno stvar obdelati in na novo nanesti nikasil.
Žal to pri ctx cilindru negre. Sm imel prvo narejena kanalčka in notri ustavljeno steno samo se ni dalo pravilno do konca povarit tko da sm to odstranu vn. Zdej imam rešeno tako da mi je na visoki amperaži z podobnim alu. kot je ctx cilindr navaril steno iz nule,pa še to je bil problem. Prav tako se neda naredit pametnih izpušnih boostov pri ctx-u,zaradi postavitve stojnih vijakov. Zame je nekaj čisto drugega če si daš gor skuter kit ali pa če iz nekega čist navadnega cilindra dobiš vn pošteno moč. Za skuter kit gor dat ti je glavn en dobr orodjar pa denar,za iz navadnega cil. vn velik potegnit pa ti je glavno znanje in men to več pomeni drgač bi mel na vseh mašinah kite za katerimi stoji cel team.
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: Razna uprašanja o tuningu

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Pich napisal/-a:Lahko se izdela tudi izpušne booste. po mojem mnenju manj dela rezultat pa podoben.
to je izpušni booste, al se motim :idea: :idea: :roll:
Slika
?? :idea: :?: :roll: :cry:
:)
Odgovori