Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Jan97 napisal/-a:
Skofja_loka_fan napisal/-a:
Privit mora biti yako da se gumbek za bencin normalno pritiska,ce je obrnjeno narobe sploh nemores pritisnit na gumb
Pr avtomatiku ni gumba...
Imam pa se en nov problem - zdaj bencin pride do uplinjača, a se vseen ne prizge. Dizo sm pa tud spihou...
Iskra na svečki je? Če ni preglej električno napeljavo ;)
TOMOS
flexer123
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:47 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a flexer123 »

živjo

a lahko kdo zmeri oz. če ve kok je pr auspuhu tecno krull fi kolena.

lp
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

Zdravo! Spet imam eno vprašanje. :) In sicer,včeraj sem iz servisa dobil nazaj moped (yamaha dt50),zamenjan je bil cilinder kit,svečka,semeringi,dihtunge itd...Danes sem motor zalaufal in ga pustil 30min stati pod štant gasom,ko sem čez pol ure prišel pogledat na števec kakšna je delovna temp.je ta bila na najvišjem nivoju in na tleh je bilo nekaj kapelj hladilne tekočine. Moped sem pustil,da se ohladi ter sem ga čez 2 ure ponovno segrel na normalno delovno temperaturo ter se šel vozit za prb. 20 min. Po 20ih minutah vožnje malce v hrib se je delovna temperatura spet povzpela na najvišjo točko.
Zdi se mi da se mašina čist prehitro segreje. V killerju je nova hladilna tekočina,na dotik je tudi vroč po uporabi motorja,tako da tekočina očitno cirkulira. Je možno,da je v kilerju ostalo kaj zraka in zaradi tega tako slabo hladi? Kako to preverim? Prosim za nasvet.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a prlek »

InnerSoul napisal/-a:Zdravo! Spet imam eno vprašanje. :) In sicer,včeraj sem iz servisa dobil nazaj moped (yamaha dt50),zamenjan je bil cilinder kit,svečka,semeringi,dihtunge itd...Danes sem motor zalaufal in ga pustil 30min stati pod štant gasom,ko sem čez pol ure prišel pogledat na števec kakšna je delovna temp.je ta bila na najvišjem nivoju in na tleh je bilo nekaj kapelj hladilne tekočine. Moped sem pustil,da se ohladi ter sem ga čez 2 ure ponovno segrel na normalno delovno temperaturo ter se šel vozit za prb. 20 min. Po 20ih minutah vožnje malce v hrib se je delovna temperatura spet povzpela na najvišjo točko.
Zdi se mi da se mašina čist prehitro segreje. V killerju je nova hladilna tekočina,na dotik je tudi vroč po uporabi motorja,tako da tekočina očitno cirkulira. Je možno,da je v kilerju ostalo kaj zraka in zaradi tega tako slabo hladi? Kako to preverim? Prosim za nasvet.
Če se že voziš na servis pa pelji nazaj. Saj ti ne morejo z napako nekaj vrnit.
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

prlek napisal/-a:
InnerSoul napisal/-a:Zdravo! Spet imam eno vprašanje. :) In sicer,včeraj sem iz servisa dobil nazaj moped (yamaha dt50),zamenjan je bil cilinder kit,svečka,semeringi,dihtunge itd...Danes sem motor zalaufal in ga pustil 30min stati pod štant gasom,ko sem čez pol ure prišel pogledat na števec kakšna je delovna temp.je ta bila na najvišjem nivoju in na tleh je bilo nekaj kapelj hladilne tekočine. Moped sem pustil,da se ohladi ter sem ga čez 2 ure ponovno segrel na normalno delovno temperaturo ter se šel vozit za prb. 20 min. Po 20ih minutah vožnje malce v hrib se je delovna temperatura spet povzpela na najvišjo točko.
Zdi se mi da se mašina čist prehitro segreje. V killerju je nova hladilna tekočina,na dotik je tudi vroč po uporabi motorja,tako da tekočina očitno cirkulira. Je možno,da je v kilerju ostalo kaj zraka in zaradi tega tako slabo hladi? Kako to preverim? Prosim za nasvet.
Če se že voziš na servis pa pelji nazaj. Saj ti ne morejo z napako nekaj vrnit.

Hja,se strinjam...ampak je malo problem,ker nimam servisa ravno 20 korakov od doma,prav tako trenutno nimam registriran moped in se spet zakomplicira glede prevoza :?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Lahko da je fuč impeler vodne pumpe ;)
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

zankrzan napisal/-a:Lahko da je fuč impeler vodne pumpe ;)
črpalko sem ravnokar odprl in se rotor normalno vrti,tekočina se tudi premika,ko sem preveril na vrhu pod pokrovom kilerja,tudi šlaufe sem preveril,da nebi kje bili prepognjeni in je vse kot je treba,tako da mi res ni jasno kje je problem...
se pa moped v pou ure pod štant gasom segreje do najvišje točke :roll:
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

A ventilator ti dela?
InnerSoul
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jun 15, 2015 7:27 pm
Kraj: Savinjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a InnerSoul »

ro-bi napisal/-a:A ventilator ti dela?
ni ventilatorja na kilerju sploh...
hunter07
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jun 08, 2013 12:35 pm
Kraj: Koper

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a hunter07 »

Probaj odstranit termostat..
Odgovori